sobota, 24 listopada 2007

Gole Mięciela przyćmiły Wichniarka i spółkę

Marcin Mięciel strzelił dwa gole dla VfL Bochum w wygranym 3:0 meczu 14. kolejki Bundesligi z Arminią Bielefeld. Po słabym początku sezonu czwarty mecz z rzędu wygrali mistrzowie Niemiec - piłkarze VfB Stuttgart, którzy tym razem pokonali 4:1 Eintracht we Frankfurcie.

Mięciel trafiał do siatki zespołu Artura Wichniarka w 12. i 15. minucie (gole numer trzy i cztery w tym sezonie). Przy pierwszej bramce polskiego napastnika spory udział miał Tomasz Zdebel. Na 3:0 podwyższył w 55. minucie Christoph Dabrowski.

W Monachium Bayern pokonał VfL Wolfsburg 2:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 35. minucie po strzale Miroslava Klosego. Gdy w 50. minucie na 2:0 podwyższył Franck Ribery, wydawało się, że emocje się skończyły, tymczasem w 71. minucie Ashkan Dejagah strzelił piękną bramkę dla VfL Wolfsburga.

Osiem minut przed końcem Luca Toni wpakował piłkę do siatki rywali, ale był na spalonym i arbiter nie uznał gola. W końcówce Bawarczycy ograniczali się do obrony, i to często rozpaczliwej, ale nie dali odebrać sobie zwycięstwa. Jacek Krzynówek grał w barwach gości do 76. minuty.

Bardzo zacięty mecz obejrzał komplet widzów na AWD-Arena, gdzie Hannover 96 przegrał 2:3 z Schalke.