piątek, 9 listopada 2007

Pływacki PŚ: Znakomity występ Polek!

Polki zdominowały rywalizację na 200 m stylem zmiennym podczas rozgrywanych w Moskwie zawodów o pływacki Puchar Świata na krótkim basenie. Triumfowała Katarzyna Baranowska (2.09,63), przed Otylią Jędrzejczak (2.10,52) i Aleksandrą Urbańczyk (2.12,07). To czwarte zawody cyklu, ale pierwsze, w których biorą udział Polacy.

Paweł Korzeniowski zajął drugie miejsce na swoim koronnym dystansie - 200 m stylem motylkowym. Polak uzyskał rezultat 1.54,04 - czyli na zapowiadanym przez siebie poziomie. W Moskwie triumfował jednak reprezentant gospodarzy Nikołaj Skworcow, który czasem 1.50,74 ustanowił rekord Pucharu Świata.

Dobrze zaprezentował się Przemysław Stańczyk (3.43,55), który na 400 m stylem dowolnym ustąpił jedynie mistrzowi Europy z 2006 roku na tym dystansie - Rosjaninowi Jurijowi Priłukowowi (3.42,20). Szóste miejsce zajął Mateusz Sawrymowicz (3.48,00).

Z kolei Sławomir Kuczko (2.11,41) był trzeci na 200 m stylem klasycznym. Wygrał Rosjanin Grigorij Falko (2.09,79). Sławomir Wolniak był szósty (2.12,73). Również trzecie miejsce - na 400 m stylem zmiennym, zajął Mateusz Matczak (4.13,99).

Do drugiego lokaty stylem zmiennym Otylia Jędrzejczak dołożyła trzecie miejsce (58,98) na 100 m stylem motylkowym. Wygrała Marina Morawcowa ze Słowacji (58,26). W sobotę Polka wystąpi na swoim ulubionym dystansie - 200 m stylem motylkowym.